Wirtualne biuro prasowe dla firm i instytucji
Informacje prasowe
źródło informacji dla dziennikarzy i mediów
 
e-podróżnik.pl, e-podróżnik.pl - rozkład jazdy PKS-ów i busów w jednym miejscu,  Informacje Prasowe
Środa, 10.02.2016
e-podróżnik.pl - rozkład jazdy PKS-ów i busów w jednym miejscu e-podróżnik.pl
 
> e-podróżnik.pl > e-podróżnik.pl - rozkład jazdy PKS-ów i busów w jednym miejscu
 

e-podróżnik.pl

19-03-2009 12:08

Kategoria:
Podróże
Nowe produkty
e-podróżnik.pl - rozkład jazdy PKS-ów i busów w jednym miejscu

Serwis www.e-podroznik.pl to nowa wyszukiwarka internetowa, która daje najbardziej zaawansowane możliwości zaplanowania podróży autobusami i busami po całej Polsce.

Obecnie serwis prezentuje stale aktualizowane rozkłady jazdy ponad 180 przewoźników. Wyszukiwarka jako jedyna na rynku prezentuje dane zarówno PKS-ów, jak i małych lokalnych firm wożących podróżnych busami. Dzięki serwisowi przeciętny pasażer może w łatwy sposób odszukać kurs, który go interesuje. Serwis e-podróżnik.pl jest szczególnie przydatny w sytuacji, gdy podróżny chce zorientować się w możliwościach przesiadki pomiędzy kursami realizowanymi przez dwóch różnych przewoźników. Wyszukiwarka podaje również ceny biletów.

Użytkownik może sprawdzić rozkłady nie tylko w internecie, ale i w serwisie SMS-owym lub pod numerem infolinii (22) 9491. Jest to profesjonalne, całodobowe call centre prowadzone przez Telekomunikację Polską S.A., gdzie dane o rozkładach jazdy dostarczane są przez serwis e-podróżnik.pl. Współpraca z TP S.A. to dla firmy e-podróżnik.pl duży sukces potwierdzający wysoką jakość gromadzonych danych.

Wyszukiwarka cały czas poszerza swoją bazę danych przewoźników, a twórcy serwisu mają ambitne plany rozwoju. Na jesieni 2009 uruchomiona zostanie internetowa sprzedaż biletów jednorazowych i miesięcznych. Pasażerowie będą mogli za pośrednictwem serwisu kupować bilety online - będzie to nowość na polskim rynku przewozów autobusowych.
Serwis e-podróżnik.pl wpisuje się w promowane ostatnio przez Unię Europejską hasło intermodalności, czyli politykę zapewnienia pasażerowi usługi przewozowej złożonej z łańcucha różnych środków transportu umożliwiającego nieprzerwaną podróż. Chodzi o to, żeby pasażer mógł np. bezproblemowo zaplanować i wykonać podróż z Wadowic w górach do Władysławowa nad morzem, przesiadając się w Krakowie z jednego autobusu do drugiego, a w Gdańsku przesiadając się z autobusu do pociągu. Najlepiej gdyby mógł kupić też na tą podroż jeden zintegrowany bilet bez względu na to, z usług ilu przewoźników skorzysta. Już teraz z wyszukiwarką e-podróżnik.pl współpracują nie tylko przewoźnicy autobusowi, ale i pierwszy w Polsce prywatny przewoźnik kolejowy - Arriva PCC. Twórcy serwisu starają się także przekonać do przyłączenia się do projektu PKP.

Dodatkowe informacje o firmie i o rynku
Na pomysł stworzenia ogólnopolskiej wyszukiwarki połączeń komunikacyjnych wpadli dwaj studenci informatyki UJ w Krakowie. Z jednej strony byli oni zainteresowani teoretycznymi aspektami tworzenia algorytmów wyszukujących, z drugiej strony zauważyli, że wyszukiwarka taka jest bardzo potrzebna na polskim rynku, gdzie informacje o rozkładach jazdy są bardzo rozproszone i trudno dostępne.

W Polsce regularnymi przewozami osób trudni się obecnie około 170 dużych przewoźników PKS (powstałych po podziale dawniej jednego, wielkiego przewoźnika PKS) oraz kilkuset większych i mniejszych przewoźników prywatnych obsługujących trasy zarówno dużymi autobusami, jak i małymi busami. Przeciętny pasażer może mieć spore kłopoty z odszukaniem w tym gąszczu rozkładów jazdy kursu, który go interesuje.

Nawet niektórzy duzi przewoźnicy umieszczają na swoich stronach internetowych tylko tablice odjazdów z większych miejscowości, a więc pasażerowie chcący wsiąść do autobusu w małej miejscowości nie mają możliwości sprawdzenia rozkładu. Wielu małych lokalnych przewoźników nie ma nawet swojej strony internetowej, więc znalezienie ich rozkładu jazdy w internecie jest niemożliwe. Problemy rosną, gdy na danej trasie nie ma połączenia bezpośredniego i trzeba zorientować się w możliwości przesiadki pomiędzy kursami realizowanymi przez dwóch różnych przewoźników. Jeżeli chodzi o możliwość zakupu biletu online, to na całym rynku jest dosłownie kilku przewoźników, którzy oferują taką możliwość.

Celem powstałego w marcu 2008 serwisu e-podróżnik.pl było rozwiązanie powyższych problemów. W ostatnich latach było w Polsce kilka prób stworzenia ogólnopolskiej wyszukiwarki rozkładów jazdy, gdzie w jednym miejscu można by zaplanować swoją podróż. Spośród nich, najbardziej zaawansowane możliwości daje wyszukiwarka www.e-podroznik.pl. Główne jej przewagi to integrowanie w jednym miejscu PKS-ów i Busów, wyszukiwanie połączeń z przesiadkami oraz zaawansowane prace nad wdrożeniem internetowej sprzedaży biletów. Obecnie w firmie pracuje na stałe 8 osób, które ciągle rozwijają przedsięwzięcie oraz dbają o jakość już zgromadzonych danych. W opublikowanym w lutym rankingu serwisów tematycznych e-podróżnik.pl zajął 16 miejsce w kategorii turystyka (badanie Megapanel, PBI/Gemius).

Więcej informacji udziela:
Katarzyna Soroczyńska
katarzyna.soroczynska@e-podroznik.pl
www.e-podroznik.pl
tel: 694 429 960

STRONA GŁÓWNA PressOffice.pl
.:: informacje prasowe, wirtualne biuro prasowe, public relations ::.

Polecamy: Kursy makijażu + nauka wizażu + stylizacja fryzur
Kursy wizażu + makijażu + stylizacja fryzur
KOLORIS - Nauka makijażu + stylizacja fryzur + makijaż Warszawa
Aleksandrów Wawer Warszawa Osiedle
Aleksandrów Warszawa Wawer Osiedle

Biuro prasowe

Sprawdzaj najnowsze
informacje prasowe
na Facebooku

Polecane informacje

Zamiatarki ręczne Kärcher
Wiosną podjazdy, wymagają gruntownych porządków. Z zamiatarkami Kärcher prace te można wykonać znacznie szybciej i łatwiej. Zamiatarki ręczne Kärcher np. S 550, S 650 i S 750 skutecznie usuną zanieczyszczenia z podjazdu, ścieżki, dróżki ogrodowej czy podwórka. I to do pięciu razy szybciej niż tradycyjna miotła. Wydajność zamiatarki np. S 550 to aż...

Masz temat dla dziennikarzy?


OPIS SERWISU
PressOffice.pl

.:. Informacje prasowe - baza
.:. Wirtualne biuro prasowe
.:. Kalendarium wydarzeń
.:. System kontaktów z mediami
.:. Dystrybucja inf. pras.
.:. Opracowywanie inf. pras.
.:. Tłumaczenie/adaptacja inf.
.:. Monitoring mediów
.:. Raporty medialne
.:. Baza dziennikarzy
.:. Baza kontaktów prasowych
.:. Firmowe serwisy prasowe
.:. Prasowe forum dyskusyjne

Serwis dla:
.:. dziennikarzy
.:. firm i instytucji
.:. agencji PR

więcej ::.

PressOffice.pl
Pierwszy portal prasowy 


.:.
Informacje prasowe
.:. Newsy dla dziennikarzy
.:. Źródło informacji
.:. Kalendarium prasowe
.:. Obsługa medialna
.:. Public relations
.:. Baza mediów
.:. PressForum

Zasady użytkowania     O nas     Biuro prasowe     Kontakt     XML - udostępnianie informacji     Reklama / Patronat medialny     Informacje prasowe     Partnerzy PressOffice.pl

© PressOffice.pl - Biuro Prasowe, Informacje prasowe, Public relations
Biuro Prasowe
Polecamy: meble warszawa, kserokopiarki warszawa, lampy, biżuteria, rowery, nurkowanie, nauka makijażu, kursy wizażu + makijażJak się malować?, Tablet Gigaset
Realizacja: www.zaler.pl