Wirtualne biuro prasowe dla firm i instytucji
Informacje prasowe
źródło informacji dla dziennikarzy i mediów
 
e-podróżnik.pl, e-podróżnik.pl - rozkład jazdy PKS-ów i busów w jednym miejscu,  Informacje Prasowe
Piątek, 29.07.2016
e-podróżnik.pl - rozkład jazdy PKS-ów i busów w jednym miejscu e-podróżnik.pl
 
> e-podróżnik.pl > e-podróżnik.pl - rozkład jazdy PKS-ów i busów w jednym miejscu
 

e-podróżnik.pl

19-03-2009 12:08

Kategoria:
Podróże
Nowe produkty
e-podróżnik.pl - rozkład jazdy PKS-ów i busów w jednym miejscu

Serwis www.e-podroznik.pl to nowa wyszukiwarka internetowa, która daje najbardziej zaawansowane możliwości zaplanowania podróży autobusami i busami po całej Polsce.

Obecnie serwis prezentuje stale aktualizowane rozkłady jazdy ponad 180 przewoźników. Wyszukiwarka jako jedyna na rynku prezentuje dane zarówno PKS-ów, jak i małych lokalnych firm wożących podróżnych busami. Dzięki serwisowi przeciętny pasażer może w łatwy sposób odszukać kurs, który go interesuje. Serwis e-podróżnik.pl jest szczególnie przydatny w sytuacji, gdy podróżny chce zorientować się w możliwościach przesiadki pomiędzy kursami realizowanymi przez dwóch różnych przewoźników. Wyszukiwarka podaje również ceny biletów.

Użytkownik może sprawdzić rozkłady nie tylko w internecie, ale i w serwisie SMS-owym lub pod numerem infolinii (22) 9491. Jest to profesjonalne, całodobowe call centre prowadzone przez Telekomunikację Polską S.A., gdzie dane o rozkładach jazdy dostarczane są przez serwis e-podróżnik.pl. Współpraca z TP S.A. to dla firmy e-podróżnik.pl duży sukces potwierdzający wysoką jakość gromadzonych danych.

Wyszukiwarka cały czas poszerza swoją bazę danych przewoźników, a twórcy serwisu mają ambitne plany rozwoju. Na jesieni 2009 uruchomiona zostanie internetowa sprzedaż biletów jednorazowych i miesięcznych. Pasażerowie będą mogli za pośrednictwem serwisu kupować bilety online - będzie to nowość na polskim rynku przewozów autobusowych.
Serwis e-podróżnik.pl wpisuje się w promowane ostatnio przez Unię Europejską hasło intermodalności, czyli politykę zapewnienia pasażerowi usługi przewozowej złożonej z łańcucha różnych środków transportu umożliwiającego nieprzerwaną podróż. Chodzi o to, żeby pasażer mógł np. bezproblemowo zaplanować i wykonać podróż z Wadowic w górach do Władysławowa nad morzem, przesiadając się w Krakowie z jednego autobusu do drugiego, a w Gdańsku przesiadając się z autobusu do pociągu. Najlepiej gdyby mógł kupić też na tą podroż jeden zintegrowany bilet bez względu na to, z usług ilu przewoźników skorzysta. Już teraz z wyszukiwarką e-podróżnik.pl współpracują nie tylko przewoźnicy autobusowi, ale i pierwszy w Polsce prywatny przewoźnik kolejowy - Arriva PCC. Twórcy serwisu starają się także przekonać do przyłączenia się do projektu PKP.

Dodatkowe informacje o firmie i o rynku
Na pomysł stworzenia ogólnopolskiej wyszukiwarki połączeń komunikacyjnych wpadli dwaj studenci informatyki UJ w Krakowie. Z jednej strony byli oni zainteresowani teoretycznymi aspektami tworzenia algorytmów wyszukujących, z drugiej strony zauważyli, że wyszukiwarka taka jest bardzo potrzebna na polskim rynku, gdzie informacje o rozkładach jazdy są bardzo rozproszone i trudno dostępne.

W Polsce regularnymi przewozami osób trudni się obecnie około 170 dużych przewoźników PKS (powstałych po podziale dawniej jednego, wielkiego przewoźnika PKS) oraz kilkuset większych i mniejszych przewoźników prywatnych obsługujących trasy zarówno dużymi autobusami, jak i małymi busami. Przeciętny pasażer może mieć spore kłopoty z odszukaniem w tym gąszczu rozkładów jazdy kursu, który go interesuje.

Nawet niektórzy duzi przewoźnicy umieszczają na swoich stronach internetowych tylko tablice odjazdów z większych miejscowości, a więc pasażerowie chcący wsiąść do autobusu w małej miejscowości nie mają możliwości sprawdzenia rozkładu. Wielu małych lokalnych przewoźników nie ma nawet swojej strony internetowej, więc znalezienie ich rozkładu jazdy w internecie jest niemożliwe. Problemy rosną, gdy na danej trasie nie ma połączenia bezpośredniego i trzeba zorientować się w możliwości przesiadki pomiędzy kursami realizowanymi przez dwóch różnych przewoźników. Jeżeli chodzi o możliwość zakupu biletu online, to na całym rynku jest dosłownie kilku przewoźników, którzy oferują taką możliwość.

Celem powstałego w marcu 2008 serwisu e-podróżnik.pl było rozwiązanie powyższych problemów. W ostatnich latach było w Polsce kilka prób stworzenia ogólnopolskiej wyszukiwarki rozkładów jazdy, gdzie w jednym miejscu można by zaplanować swoją podróż. Spośród nich, najbardziej zaawansowane możliwości daje wyszukiwarka www.e-podroznik.pl. Główne jej przewagi to integrowanie w jednym miejscu PKS-ów i Busów, wyszukiwanie połączeń z przesiadkami oraz zaawansowane prace nad wdrożeniem internetowej sprzedaży biletów. Obecnie w firmie pracuje na stałe 8 osób, które ciągle rozwijają przedsięwzięcie oraz dbają o jakość już zgromadzonych danych. W opublikowanym w lutym rankingu serwisów tematycznych e-podróżnik.pl zajął 16 miejsce w kategorii turystyka (badanie Megapanel, PBI/Gemius).

Więcej informacji udziela:
Katarzyna Soroczyńska
katarzyna.soroczynska@e-podroznik.pl
www.e-podroznik.pl
tel: 694 429 960

STRONA GŁÓWNA PressOffice.pl
.:: informacje prasowe, wirtualne biuro prasowe, public relations ::.

Polecamy: Lustro do makijażu, lustra do makijażu
MakeUP Lustro Koloris
lustro, makijaż, makeup, Warszawa
Aleksandrów Wawer Warszawa Osiedle
Aleksandrów Warszawa Wawer Osiedle

REKLAMA

Biuro prasowe

Sprawdzaj najnowsze
informacje prasowe
na Facebooku

Polecane informacje

Zamiatarki ręczne Kärcher
Wiosną podjazdy, wymagają gruntownych porządków. Z zamiatarkami Kärcher prace te można wykonać znacznie szybciej i łatwiej. Zamiatarki ręczne Kärcher np. S 550, S 650 i S 750 skutecznie usuną zanieczyszczenia z podjazdu, ścieżki, dróżki ogrodowej czy podwórka. I to do pięciu razy szybciej niż tradycyjna miotła. Wydajność zamiatarki np. S 550 to aż...

Masz temat dla dziennikarzy?


OPIS SERWISU
PressOffice.pl

.:. Informacje prasowe - baza
.:. Wirtualne biuro prasowe
.:. Kalendarium wydarzeń
.:. System kontaktów z mediami
.:. Dystrybucja inf. pras.
.:. Opracowywanie inf. pras.
.:. Tłumaczenie/adaptacja inf.
.:. Monitoring mediów
.:. Raporty medialne
.:. Baza dziennikarzy
.:. Baza kontaktów prasowych
.:. Firmowe serwisy prasowe
.:. Prasowe forum dyskusyjne

Serwis dla:
.:. dziennikarzy
.:. firm i instytucji
.:. agencji PR

więcej ::.

PressOffice.pl
Pierwszy portal prasowy 


.:.
Informacje prasowe
.:. Newsy dla dziennikarzy
.:. Źródło informacji
.:. Kalendarium prasowe
.:. Obsługa medialna
.:. Public relations
.:. Baza mediów
.:. PressForum

Zasady użytkowania     O nas     Biuro prasowe     Kontakt     XML - udostępnianie informacji     Reklama / Patronat medialny     Informacje prasowe     Partnerzy PressOffice.pl

© PressOffice.pl - Biuro Prasowe, Informacje prasowe, Public relations
Biuro Prasowe
Polecamy: meble warszawa, kserokopiarki warszawa, lampy, biżuteria, rowery, nurkowanie, Lustro do makijażu, lustra do makijażu, MakeUP Lustro Kolorislustro, makijaż, makeup, Warszawa
Realizacja: www.zaler.pl