Wirtualne biuro prasowe dla firm i instytucji
Informacje prasowe
źródło informacji dla dziennikarzy i mediów
 
Strona główna, Wnętrza odziane tundrą,  Informacje Prasowe
Wtorek, 26.07.2016
Strona główna
 
> Strona główna > Wnętrza odziane tundrą
 

Alphenberg

23-10-2013 08:56

Kategoria:
Budownictwo
Nowe produkty
Wnętrza odziane tundrą

Tundra to ekskluzywna kolekcja okładzin podłogowych i ściennych wykonanych z naturalnej skóry. Projektanci holenderskiej marki Alphenberg postawili na podkreślenie autentycznego rysunku skóry i szlachetne matowe wykończenie.

W dobie masowej produkcji niezwykle rzadko mamy do czynienia z nietuzinkowymi produktami, które wyłamują się ze schematów i intrygują naturalnością. Twórczą odpowiedzią na produkt masowy są wyspecjalizowane manufaktury, które nacisk kładą na jakość i autentyczność swoich wyrobów. Miarą ich sukcesu jest ciekawe wzornictwo, a nie ilość sprzedanych egzemplarzy. Udaną ilustracją takiego podejścia do procesu tworzenia jest holenderska marka Alphenberg i jej ekskluzywna kolekcja Tundra.

Tundra to linia skórzanych okładzin podłogowych i ściennych, które urzekają bezpretensjonalną elegancją. Nie ma w niej miejsca na ingerencję w naturalne piękno skóry. Projektanci marki Alphenberg postanowili, że poszczególne fragmenty okładziny nie będą identyczne i banalnie powtarzalne. Próba ujednolicenia odarłaby produkt z jego wysmakowanych walorów dekoracyjnych. Dzięki zachowaniu oryginalnej faktury, barwy i rysunku każdy fragment okładziny opowiada swoją własną historię. Wrażenie przytulności potęguje matowe wykończenie, na którym zauważalne są ślady codziennego użytkowania. Kolekcja składa się z 6 rodzajów skóry o zróżnicowanej kolorystyce. Bardzo ciepły, przytulny klimat we wnętrzu zbudują intensywnie czekoladowa okładzina Tundra Chocolate oraz budząca skojarzenia z odcieniami ziemi Tundra Clay. Chłodna aura towarzyszy grafitowej szarości Tundra Grey i matowej czerni Tundra Off Black. To propozycja dla właścicieli surowych, modernistycznych apartamentów i domów. Kolekcję uzupełniają uniwersalne kolory: Tundra Sand, okładzina w odcieniu zgaszonych kremów oraz Tundra Titanium, zaskakujący miks bladych brązów i szarości.

Skóry z linii Tundra wykończone są przy użyciu parafiny wprasowywanej w materiał w wysokiej temperaturze. Czynność ta jest kilkukrotnie powtarzana. Parafina podkreśla kolor skóry, zabezpiecza powierzchnię przed wnikaniem zabrudzeń i niweluje ewentualne zarysowania. Okładziny Tundra marki Alphenberg cechuje wysoka odporność na mokre plamy z wody i innych płynów. Dzięki ochronnej warstwie tłustej parafiny utrudnione jest wnikanie płynów w strukturę skóry i ewentualne odkształcanie się okładziny. W przypadku powstania uszkodzeń mechanicznych (przecięcia, głebokie rysy, wgłębienia) również istnieje możliwość ich naprawy. Rozgrzanie uszkodzonego fragmentu skóry spowoduje roztopienie się zawartej w niej parafiny, a w efekcie zasklepienie uszkodzenia.

Okładziny skórzane z kolekcji Tundra mają szerokie spektrum zastosowań zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i użytkowych. Poza dekoracją podłóg i ścian mogą posłużyć m.in. do wykończenia sufitów, barów, mebli czy obudowy kominków. Stanowią tym samym efektowną alternatywę dla drewna czy kamienia.

Cena: od 1200 zł/m²
Więcej informacji na temat marki Alphenberg oraz oferowanych przez nią produktów znaleźć można na stronie internetowej www.alphenberg.pl oraz profilu na Facebooku www.facebook.pl/AlphenbergPolska .

STRONA GŁÓWNA PressOffice.pl
.:: informacje prasowe, wirtualne biuro prasowe, public relations ::.

Polecamy: Lustro do makijażu, lustra do makijażu
MakeUP Lustro Koloris
lustro, makijaż, makeup, Warszawa
Aleksandrów Wawer Warszawa Osiedle
Aleksandrów Warszawa Wawer Osiedle

REKLAMA

Biuro prasowe

Sprawdzaj najnowsze
informacje prasowe
na Facebooku

Polecane informacje

Zamiatarki ręczne Kärcher
Wiosną podjazdy, wymagają gruntownych porządków. Z zamiatarkami Kärcher prace te można wykonać znacznie szybciej i łatwiej. Zamiatarki ręczne Kärcher np. S 550, S 650 i S 750 skutecznie usuną zanieczyszczenia z podjazdu, ścieżki, dróżki ogrodowej czy podwórka. I to do pięciu razy szybciej niż tradycyjna miotła. Wydajność zamiatarki np. S 550 to aż...

Masz temat dla dziennikarzy?


OPIS SERWISU
PressOffice.pl

.:. Informacje prasowe - baza
.:. Wirtualne biuro prasowe
.:. Kalendarium wydarzeń
.:. System kontaktów z mediami
.:. Dystrybucja inf. pras.
.:. Opracowywanie inf. pras.
.:. Tłumaczenie/adaptacja inf.
.:. Monitoring mediów
.:. Raporty medialne
.:. Baza dziennikarzy
.:. Baza kontaktów prasowych
.:. Firmowe serwisy prasowe
.:. Prasowe forum dyskusyjne

Serwis dla:
.:. dziennikarzy
.:. firm i instytucji
.:. agencji PR

więcej ::.

PressOffice.pl
Pierwszy portal prasowy 


.:.
Informacje prasowe
.:. Newsy dla dziennikarzy
.:. Źródło informacji
.:. Kalendarium prasowe
.:. Obsługa medialna
.:. Public relations
.:. Baza mediów
.:. PressForum

Zasady użytkowania     O nas     Biuro prasowe     Kontakt     XML - udostępnianie informacji     Reklama / Patronat medialny     Informacje prasowe     Partnerzy PressOffice.pl

© PressOffice.pl - Biuro Prasowe, Informacje prasowe, Public relations
Biuro Prasowe
Polecamy: meble warszawa, kserokopiarki warszawa, lampy, biżuteria, rowery, nurkowanie, Lustro do makijażu, lustra do makijażu, MakeUP Lustro Kolorislustro, makijaż, makeup, Warszawa
Realizacja: www.zaler.pl