Wirtualne biuro prasowe dla firm i instytucji
Informacje prasowe
źródło informacji dla dziennikarzy i mediów
 
Strona główna, Wnętrza odziane tundrą,  Informacje Prasowe
Czwartek, 11.02.2016
Strona główna
 
> Strona główna > Wnętrza odziane tundrą
 

Alphenberg

23-10-2013 08:56

Kategoria:
Budownictwo
Nowe produkty
Wnętrza odziane tundrą

Tundra to ekskluzywna kolekcja okładzin podłogowych i ściennych wykonanych z naturalnej skóry. Projektanci holenderskiej marki Alphenberg postawili na podkreślenie autentycznego rysunku skóry i szlachetne matowe wykończenie.

W dobie masowej produkcji niezwykle rzadko mamy do czynienia z nietuzinkowymi produktami, które wyłamują się ze schematów i intrygują naturalnością. Twórczą odpowiedzią na produkt masowy są wyspecjalizowane manufaktury, które nacisk kładą na jakość i autentyczność swoich wyrobów. Miarą ich sukcesu jest ciekawe wzornictwo, a nie ilość sprzedanych egzemplarzy. Udaną ilustracją takiego podejścia do procesu tworzenia jest holenderska marka Alphenberg i jej ekskluzywna kolekcja Tundra.

Tundra to linia skórzanych okładzin podłogowych i ściennych, które urzekają bezpretensjonalną elegancją. Nie ma w niej miejsca na ingerencję w naturalne piękno skóry. Projektanci marki Alphenberg postanowili, że poszczególne fragmenty okładziny nie będą identyczne i banalnie powtarzalne. Próba ujednolicenia odarłaby produkt z jego wysmakowanych walorów dekoracyjnych. Dzięki zachowaniu oryginalnej faktury, barwy i rysunku każdy fragment okładziny opowiada swoją własną historię. Wrażenie przytulności potęguje matowe wykończenie, na którym zauważalne są ślady codziennego użytkowania. Kolekcja składa się z 6 rodzajów skóry o zróżnicowanej kolorystyce. Bardzo ciepły, przytulny klimat we wnętrzu zbudują intensywnie czekoladowa okładzina Tundra Chocolate oraz budząca skojarzenia z odcieniami ziemi Tundra Clay. Chłodna aura towarzyszy grafitowej szarości Tundra Grey i matowej czerni Tundra Off Black. To propozycja dla właścicieli surowych, modernistycznych apartamentów i domów. Kolekcję uzupełniają uniwersalne kolory: Tundra Sand, okładzina w odcieniu zgaszonych kremów oraz Tundra Titanium, zaskakujący miks bladych brązów i szarości.

Skóry z linii Tundra wykończone są przy użyciu parafiny wprasowywanej w materiał w wysokiej temperaturze. Czynność ta jest kilkukrotnie powtarzana. Parafina podkreśla kolor skóry, zabezpiecza powierzchnię przed wnikaniem zabrudzeń i niweluje ewentualne zarysowania. Okładziny Tundra marki Alphenberg cechuje wysoka odporność na mokre plamy z wody i innych płynów. Dzięki ochronnej warstwie tłustej parafiny utrudnione jest wnikanie płynów w strukturę skóry i ewentualne odkształcanie się okładziny. W przypadku powstania uszkodzeń mechanicznych (przecięcia, głebokie rysy, wgłębienia) również istnieje możliwość ich naprawy. Rozgrzanie uszkodzonego fragmentu skóry spowoduje roztopienie się zawartej w niej parafiny, a w efekcie zasklepienie uszkodzenia.

Okładziny skórzane z kolekcji Tundra mają szerokie spektrum zastosowań zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i użytkowych. Poza dekoracją podłóg i ścian mogą posłużyć m.in. do wykończenia sufitów, barów, mebli czy obudowy kominków. Stanowią tym samym efektowną alternatywę dla drewna czy kamienia.

Cena: od 1200 zł/m²
Więcej informacji na temat marki Alphenberg oraz oferowanych przez nią produktów znaleźć można na stronie internetowej www.alphenberg.pl oraz profilu na Facebooku www.facebook.pl/AlphenbergPolska .

STRONA GŁÓWNA PressOffice.pl
.:: informacje prasowe, wirtualne biuro prasowe, public relations ::.

Polecamy: Kursy makijażu + nauka wizażu + stylizacja fryzur
Kursy wizażu + makijażu + stylizacja fryzur
KOLORIS - Nauka makijażu + stylizacja fryzur + makijaż Warszawa
Aleksandrów Wawer Warszawa Osiedle
Aleksandrów Warszawa Wawer Osiedle

Biuro prasowe

Sprawdzaj najnowsze
informacje prasowe
na Facebooku

Polecane informacje

Zamiatarki ręczne Kärcher
Wiosną podjazdy, wymagają gruntownych porządków. Z zamiatarkami Kärcher prace te można wykonać znacznie szybciej i łatwiej. Zamiatarki ręczne Kärcher np. S 550, S 650 i S 750 skutecznie usuną zanieczyszczenia z podjazdu, ścieżki, dróżki ogrodowej czy podwórka. I to do pięciu razy szybciej niż tradycyjna miotła. Wydajność zamiatarki np. S 550 to aż...

Masz temat dla dziennikarzy?


OPIS SERWISU
PressOffice.pl

.:. Informacje prasowe - baza
.:. Wirtualne biuro prasowe
.:. Kalendarium wydarzeń
.:. System kontaktów z mediami
.:. Dystrybucja inf. pras.
.:. Opracowywanie inf. pras.
.:. Tłumaczenie/adaptacja inf.
.:. Monitoring mediów
.:. Raporty medialne
.:. Baza dziennikarzy
.:. Baza kontaktów prasowych
.:. Firmowe serwisy prasowe
.:. Prasowe forum dyskusyjne

Serwis dla:
.:. dziennikarzy
.:. firm i instytucji
.:. agencji PR

więcej ::.

PressOffice.pl
Pierwszy portal prasowy 


.:.
Informacje prasowe
.:. Newsy dla dziennikarzy
.:. Źródło informacji
.:. Kalendarium prasowe
.:. Obsługa medialna
.:. Public relations
.:. Baza mediów
.:. PressForum

Zasady użytkowania     O nas     Biuro prasowe     Kontakt     XML - udostępnianie informacji     Reklama / Patronat medialny     Informacje prasowe     Partnerzy PressOffice.pl

© PressOffice.pl - Biuro Prasowe, Informacje prasowe, Public relations
Biuro Prasowe
Polecamy: meble warszawa, kserokopiarki warszawa, lampy, biżuteria, rowery, nurkowanie, nauka makijażu, kursy wizażu + makijażJak się malować?, Tablet Gigaset
Realizacja: www.zaler.pl